KtuSec Hakkında

Ktu Security Club diğer tüm üniversitelerde olduğu gibi Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde bilgi güvenliği farkındalığını artırmak amacıyla Octosec , CanYouPwn.Me gibi toplulukların desteği ile kurulmuş ticari amaç gütmeyen tamamen bireyleri eğitip geliştirme amacı/düşüncesi içerisinde olan bir topluluktur.

Kulüp olarak üniversitemizde kendini güvenlik alanında yetiştirmek isteyipte bu imkanların sağlanabileceği düzgün bir kaynak bulamayanları bir arada toplayıp türlü test ve laboratuvar çalışmalarıyla onların gelişimini sağlayıp Karadeniz Teknik Üniversitesi olarak bir ekip kurmaktır.

Dünya üzerinde bilgi güvenliğinin önemi gittikçe artmaktadır fakat bu durum ülkemizde henüz yeni yeni geliştmektedir. Bunun bir kaç nedeni arasından biri de üniversitelerde veya toplum arasında siber güvenliğin karşılığının tam anlamıyla bulamamasından kaynaklanmaktadır.

Siber Güvenlik farkındalığı oluşturmak için seminerler, eğitim, konferans, yarışmalar düzenlenecektir. Linux Sistem Yönetimi, Web Uygulama Güvenliği, Ağ Güvenliği, Sanal ortamlarda Uygulamalı sızma testleri, Güvenli kod geliştirme vb. gibi eğitimlerle katılımcıların bilgi düzeyini artırmayı hedefliyoruz.